19 February 2024

Şemikler’in ardından 2 şube daha açılacak

Şemikler’in ardından 2 şube daha açılacak

Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı, 14’üncü şubesini Karşıyaka Şemikler’de açtı. Kaliteli ve güvenilir ürünlerin uygun fiyatlarla tüketiciye sunulduğu Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı şubesinin açılışında konuşan Başkan Soyer, iki yeni şube daha açacaklarının müjdesini verdi. Şemikler şubesinde İzmirli yoğurt, Halkın Sütü, lor peyniri, tulum peyniri gibi ürünler de ilk kez raflarda yerini aldı.

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in halka sağlıklı, ekonomik ve güvenilir gıda ulaştırmak için kentin farklı bölgelerinde açtığı Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı mağazalarına bir yenisi eklendi. Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı 14’üncü şubesini Karşıyaka Şemikler’de açtı. Yurttaşların et ürünlerinin yanı sıra İzmirli markalı süt ürünleri, bitkisel ürünler ve Türkiye’nin dört bir yanından kooperatiflerin ürettiği doğal ve sağlıklı ürünlere ulaşabildiği Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı mağazaları, mutfak giderlerinde önemli tasarruf sağlıyor. Yurttaşları enflasyona karşı koruyan Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı’nın Şemikler şubesinin açılışını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Belediyecilik beşikten mezara kadar hayatın her alanına dokunuyor. Bugün de bu bölgede oturan vatandaşlarımızın aile ekonomisine katkı yapacağını umduğumuz bir açılış yapıyoruz. Sağlıklı, güvenilir, temiz ve makul fiyatlı ürünlere erişimi vatandaşlarımız buradan sağlayabilecek” dedi. 

Et ürünleri Ödemiş’teki tesisten geliyor
Başkan Soyer, istihdam olanağı da yaratan projeye dair şunları söyledi: “Ödemiş'te hizmete açtığımız Et Entegre Tesisinin ürünleri burada satılıyor. Mustafa Kemal Atatürk 'Her fabrika bir kaledir' demişti. Biz görev süremiz içerisinde 4 kale açtık. Bunların hepsi aslında Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde yürüdüğümüz için yaptığımız işler. Görev süremiz içinde iki tane daha Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı şubesi açacağız. Görev süremiz buna el veriyor. Gönlümüz sizinle. İzmir yine Türkiye'deki büyük dönüşümün öncüsü olmaya devam edecek. Ben de sizden asla vazgeçmeyeceğim.”

Yeni ürünler ilk kez satışa sunuldu
İztarım Genel Müdürü Murat Onkardeşler de et ürünlerinde yaklaşık bir yıldır fark yarattıklarını belirterek, “Şimdi de süt ürünlerinin satışı başladı. Halkın Sütü markası doğdu. Halkın Sütü markası ile yoğurt, süt, peynir, tereyağı gibi birçok ürün Halkın Bakkallarında olacak. Aynı zamanda İzmirli markasının satış noktalarından biri olan Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı'nda yine yeni ürünlerimiz var. İzmirli Yoğurt, Halkın Sütü, lor peyniri, tulum peyniri ilk kez bugün burada halkın beğenisine sunuldu” dedi.
 

Kaliteli ve güvenilir gıda
Fiyatların da piyasanın altında olduğunu vurgulayan Murat Onkardeşler, şunları söyledi: “Önceliğimiz vatandaşımızın bütçesi. Biz sosyal bir belediyeyiz. Yüksek enflasyon bizi bu çalışmayı yapmaya yönlendirdi. Belediyemiz bu konuda da kendi tesisleri ile süreci yönetiyor. Geçen ay 250 bin vatandaşımız Halkın Bakkalı şubelerini ziyaret etti. Piyasa fiyatlarına göre değerlendirildiğinde bizden alışveriş yaptıkları için sadece son 1 ayda vatandaşımızın cebinde 10 milyona liraya yakın bir para
 kalmış. Bu umut verici. Bu proje vatandaşlarımızın biraz nefes almasını sağlıyor. Hem süt hem de et ürünlerimizin tamamı yerli. Kendi hayvanlarımız, küçük aile işletmelerinden aldığımız ürünler, kendi tesislerimizde işlenerek satışa sunuluyor.”

Share:
sharer facebook icon sharer twitter icon sharer linkedin icon Sharer email icon