04 Eylül 2023

Eşsiz lezzetleri ile İzmirli İEF’te

Eşsiz lezzetleri ile İzmirli İEF’te

Farklı sektörleri bir araya getiren ülkenin ilk ve tek genel ticaret fuarı İzmir Enternasyonal Fuarı, geçmişten bu yana dünyadaki yenilikleri ve gelişmeleri Türkiye ile buluşturmaya devam ediyor. Bir yıl önce İzmirli küçük üreticileri, ihracatçı haline getirme hedefiyle yola çıkan İzmirli markası da fuarda yerini alıyor.

Lezzetin Yıldızları Fuar Alanında Sizi Bekliyor…

İEF fuarı bu sene 1-10 Eylül tarihleri arasında 10 gün sürecek etkinliklerle her yıl olduğu gibi ticaret, kültür, sanat ve eğlencenin merkezi olacak. İzmirli markası da fuar alanına kurduğu büyük standı ile lezzet düşkünlerini ağırlayacak.


İzmir Enternasyonal Fuarı, ülkenin ticari perspektifini genişlettiği gibi yarattığı kültürlerarası etkileşim ortamı ile ülkenin kültürel gelişimine de katkıda bulunuyor.


Kadim kültürümüzün üretim geleneklerinin modern üretim yöntemi ile buluştuğu İzmirli de bu kültürel gelişimin tarımsal üretim alanından örnekler sunuyor. Tüm üretim aşamalarında sürdürülebilir modeller uygulanan İzmirli markası; lezzetli peynirleri, binlerce yıllık atalık tohumlardan üretilen makarnaları ve yaylalarda otlayan hayvanlardan elde edilen etleri ile ziyaretçilerin damaklarını lezzetlendirecek.

İzmirli 1 Yaşında

Cumhuriyet mirasımız İzmir Enternasyonal Fuarı, 92. yılında da Kültürpark’ta dünyayı bir araya getirmeye hazırlanırken İztarım’ın markası İzmirli de 1. yılını kutluyor. Bir sene önce lansmanı yapılarak duyurulan İzmirli, geçen bir senede gayet başarılı bir marka olmanın adımlarını attı. Sürdürülebilir üretim modellerinin kadim geleneksel üretim yöntemleriyle harmanlandığı tamamen küçük üreticinin kalkınmasına yönelik bir marka olan İzmirli, küçük üreticiyi ihracatçı haline getirme hedefine kısa sürede ulaşarak ürünlerini; Kanada ve Amerika’ya gönderiyor. 2 Eylül’de ilk yaşını dolduracak olan başarılı marka için fuar boyunca özel etkinlikler düzenlenecek. İzmirli standını ziyaret edenler, eşsiz lezzetlerin tadımını yaparken, indirimlerden faydalanabilecek.   

Tüm Ziyaretçilere Yüzde 20 İndirim

İzmirli ürünleri, fuara katılan ziyaretçilere ve fuar boyunca e-ticaretten alışveriş yapmak isteyenlere özel yüzde 20’lik bir indirim uyguluyor. İzmirli’nin harika lezzete sahip keçi peynirinden yapılan feta peynirini, karakılçık makarnalarını ve sucuklarını denemenin ve sofranıza dahil etmenin tam zamanı.

İzmirli peynir ürünlerini keçi ve koyun peynirinden üretiyor. Et ürünleri, hazır gıda yemeyen, yaylalarda otlatılan hayvanlardan elde ediliyor. Atalık buğdaylardan üretilen karakılçık makarnaları ise sağlıklı ve lezzetli bir tadım deneyimi için sizi bekliyor.

Fuar’ın Teması “Gençlik”

İzmir Enternasyonal Fuarı, İzmir’in “2026 yılı Avrupa Gençlik Başkenti Finalisti” olmasına özel “Gençlik” temasıyla düzenleniyor.

Bu yıl Fuar, kentin gençlerle olan bağını daha da güçlendirecek ve hayallerine erişebilen, becerilerine güvenen gençlerin, geleceğe yönelik mücadelesine güç katacak. Cumhuriyetimizin 100. yılında İzmir Enternasyonal Fuarı, köklü geçmişi ve ilerici yapısıyla yeni yüzyıla kapılarını, gençliğin gücü, enerjisi ve öncülüğüyle açacak.

 

 

İztarım Basın/Editoryal

Paylaş:
sharer facebook icon sharer twitter icon sharer linkedin icon Sharer email icon