19 Şubat 2024

Şemikler’in ardından 2 şube daha açılacak

Şemikler’in ardından 2 şube daha açılacak

Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı, 14’üncü şubesini Karşıyaka Şemikler’de açtı.Şemikler şubesinde İzmirli yoğurt, Halkın Sütü lor peyniri, Halkın Sütü tulum peyniri gibi ürünler de ilk kez raflarda yerini aldı.

Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı mağazalarına bir yenisi eklendi. Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı 14’üncü şubesini Karşıyaka Şemikler’de açtı. Yurttaşların et ürünlerinin yanı sıra İzmirli markalı süt ürünleri, bitkisel ürünler ve Türkiye’nin dört bir yanından kooperatiflerin ürettiği doğal ve sağlıklı ürünlere ulaşabildiği Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı mağazaları, mutfak giderlerinde önemli tasarruf sağlıyor.

Yeni ürünler ilk kez satışa sunuldu

İztarım Genel Müdürü Murat Onkardeşler de et ürünlerinde yaklaşık bir yıldır fark yarattıklarını belirterek, “Şimdi de süt ürünlerinin satışı başladı. Halkın Sütü markası doğdu. Halkın Sütü markası ile yoğurt, süt, peynir, tereyağı gibi birçok ürün Halkın Bakkallarında olacak. Aynı zamanda İzmirli markasının satış noktalarından biri olan Halkın Bakkalı-Halkın Kasabı'nda yine yeni ürünlerimiz var. İzmirli Yoğurt, Halkın Sütü, lor peyniri, tulum peyniri ilk kez bugün burada halkın beğenisine sunuldu” dedi.

Kaliteli ve güvenli gıda

Fiyatların da piyasanın altında olduğunu vurgulayan Murat Onkardeşler, şunları söyledi: “Önceliğimiz vatandaşımızın bütçesi. Biz sosyal bir belediyeyiz. Yüksek enflasyon bizi bu çalışmayı yapmaya yönlendirdi. Belediyemiz bu konuda da kendi tesisleri ile süreci yönetiyor. Geçen ay 250 bin vatandaşımız Halkın Bakkalı şubelerini ziyaret etti. Piyasa fiyatlarına göre değerlendirildiğinde bizden alışveriş yaptıkları için sadece son 1 ayda vatandaşımızın cebinde 10 milyona liraya yakın bir para kalmış. Bu umut verici. Bu proje vatandaşlarımızın biraz nefes almasını sağlıyor. Hem süt hem de et ürünlerimizin tamamı yerli. Kendi hayvanlarımız, küçük aile işletmelerinden aldığımız ürünler, kendi tesislerimizde işlenerek satışa sunuluyor.”

Paylaş:
sharer facebook icon sharer twitter icon sharer linkedin icon Sharer email icon